Výroba

Firma Auvalon, s.r. o sa špecializuje na zákazkovú výrobu luxusných šperkov z najkvalitnejších dostupných materiálov v kombinácii s diamantmi, drahokamami, polodrahokamami poprípade inými prírodnými alebo syntetickými materiálmi. Pri zákazkovej výrobe nie sme ničím obmedzovaný a môžete si nechať vyrobiť šperk na mieru presne podľa Vašich predstáv. Všetky šperky sa vyrábajú ručne, s použitím najmodernejších technológií z oblasti klenotníctva a stomatológie v kombinacii s tradičným klenotníckym remeslom. Touto kombináciou dosahujeme nadštandardnú kvalitu, často s neobmedzenou zárukou na šperk. Výroba luxusných šperkov je Našou prioritou, ale okrem toho sa vo výnimočných prípadoch venujeme aj dizajnu a výrobe nábytku, úžitkových alebo umeleckých predmetov, reklamných predmetov, krátkych zbraní a pod.   

Druhy materiálov

Na výrobu šperkov primárne používame zliatiny drahých kovov: 

Zlato (Au):  rýdzosti 585/1000 (14k), 750/1000 (18k). Farba zlata : biela, žltá, červená a ružová Striebro (Ag):  rýdzosti 925/1000 klasické, ale aj antioxidačné. Platinu (Pt) rýdzosti 950/1000.

Zliatiny drahých kovov sa ešte delia podľa fyzikálno-chemických vlastností a farby. Pri výbere ideálnej zliatiny Vám v rámci konzultácie poradíme. Všetky používané zliatiny drahých kovov sú riadne registrované na Puncovom úrade SR a vyrobené šperky sú oficiálne označené štátnym puncom, výrobnou značkou a rýdzostným číslom. Okrem zliatin z drahých kovov sa k výrobe šperkov môžu použiť aj farebné kovy (meď, mosadz, alpaka), oceľ, titán, hliník, cín..., rôzne nekovové materiály napr. plast, epoxid, kevlar, sklo, keramika, textil a rôzne iné materiály. Špeciálnou kategóriou sú prírodné materiály ako napríklad stabilizované drevo, koža, rohovina, parohovina, zuby, mamutovina, perleť, meteority a rôzne nerasty. V prípade záujmu o nejaký špeciálny materiál Nás neváhajte kontaktovať.